OSALLISTUJALISTAT JA AIKATAULU VALKEAKOSKI REGATTA 30.7.2017

  • Paikka: Valkeakosken Lotilanjärvi
  • Aika: 30.7.2017
    • Alkuerät klo 12.00
    • Finaalit klo 14.00
    • Joukkueenjohtajien kokous klo 12.30
  • Lisätietoa kilpailuista: vesiveikot.fi ja Facebook
  • M1X ALKUERÄT PERUTTU

KILPAILUOHJELMA SUNNUNTAI 30.7.2017

Lähtönumero
Klo
Veneluokka
Matka
   ALKUERÄT
01 M1x / H1 PERUTTU
02 M1x / H2 PERUTTU
   FINAALIT
1 14:00 JW2x A 1650m
  3 venekuntaa Eerika Moisanen, Alma Heino / TS

Wilhelmina Leppähaara, Mette Hämeenaho / TS

Milla Kainlauri, Maiju Kainlauri / LS

2 14:10 JM1xA 1650m
  2 venekuntaa Elias Haavisto / TAKO

Otto Siltanen / TAKO

3 14:20 JM1xC 1000m
 

2 venekuntaa

Elias Ruohonen / TS

Mikael Tuohioja / TAKO

4 14:30 W1x 1650m
   6 venekuntaa Anne Lahtinen / VVV

Tiina Ojala / VVV

Suvi Karppinen / NS

Inna Nurmi / TS

Anna Mahlamäki / SMARK

Satu Haikonen / SMARK

5 14:40 M1x / FB (alkuerien perusteella) 1650m
6 14:50 M1x / FA (alkuerien perusteella) 1650m
  6 venekuntaa Samuli Seppälä / Hmls

Daniel Koskikunnas / Hmls

Antton Helmi / TS

Lee Wassel / SMARK

Markku Niemi / SMARK

Jukka-Pekka Kauppi / SMARK

Joonas Petäjäniemi / TAKO

7 JW2xB à soudetaan lähdön 11 kanssa, klo 15.00 1500m
  1 venekuntaa Kaisa Nevalainen, Matilda Vanamo / Hmls
8 15:00 JM1xB 1500m
  4 venekuntaa Lauri Nevalainen / Hmls

Elias Ruohonen / TS

Juho Salonen / TAKO

Elias Haavisto / TAKO

Kaisa Nevalainen, Matilda Vanamo / Hmls // JW2xB

9 15:10 JM1xD 500m
  2 venekuntaa Andre Salmi / SMARK

Mikael Tuohioja / TAKO

Iiris Ijäs / TAKO // JW1xD

  TAUKO
10 16:20 JW1xA 1650m
  3 venekuntaa Wilhelmina Leppähaara / TS

Tanja Heinjoki / JSV

Milla Kainlauri / LS

11 16:30 JW1xC 1000m
  2 venekuntaa Kaisa Nevalainen / Hmls

Vellamo Viitanen / SMARK

Mikael Tuohioja, Iiris Ijäs / TAKO // JM2xC

12 JM2xC à soudetaan lähdön 11 kanssa, klo 16.40 1000m
  1 venekuntaa Mikael Tuohioja, Iiris Ijäs / TAKO
13 16:40 W2x 1650m
  4 venekuntaa Satu Pulkkinen, Tiina Ojala / VVV

Eerika Moisanen, Alma Heino / TS

Satu Haikonen ja Petra Mattila / SMARK

Anja Vehman ja Inna Nurmi  / SMARK, TS

14 16:50 JW1xB 1500m
  3 venekuntaa Matilda Vanamo / Hmls

Mette Hämeenaho / TS

Maiju Kainlauri / LS

 
15 17:00 JM2xB 1500m
  3 venekuntaa Riku Haavisto, Lauri Nevalainen / Hmls

Aapo Virta, Otto Siltanen / TAKO

Elias Haavisto, Juho Salonen / TAKO

16 JW1xD à soudetaan lähdön 9 kanssa, klo 15.20 500m
  1 venekuntaa Iiris Ijäs / TAKO