KILPAILUKUTSU

Kutsumme seuranne soutajat osallistumaan Suomen Melonta ja Soutuliitto ry:n luvalla järjestettäviin senioreiden ja juniorien isojen veneluokkien SM-kilpailuun, Junioreiden ja U23 pienveneiden SM-kilpailuun ja kansalliseen regattaamme Valkeakosken Soutuihin Valkeakosken Lotilanjärvelle 19. – 20.8.2017

  • SM-lähtöjen ilmoittautuminen päättyy 9.8.2017 klo 12.00
  • Kansalliseen regattaan ilmoittautuminen päättyy 16.8. klo 12.00
  • Ilmoittautumiset valkeakoskenvesiveikot@gmail.com
  • Ilmoittautumislistat julkaistaan 12.8.
  • SM-lähtöjen alkuerät ja keräilyerät soudetaan samana päivänä kuin loppukilpailu
  • Kansallisen regatan karsintojen aikataulu ilmoitetaan myöhemmin
  • Masters-lähdöissä ei soudeta karsintoja
  • Aikataulut ovat alustavat ja voivat muuttua ilmoittautumisajan päätyttyä.
  • Lisätietoa kilpailuista sekä ilmoittautumislistat julkaistaan osoitteessa www.vesiveikot.fi

KILPAILUPAIKKA JA RATA:

  •  Lotilanjärvi, Valkeakoski.
  • Pituus 1650 m, 6 kpl albano-poijutettua rataa, rataleveys 12,5 m

ILMOITTAUTUMISMAKSUT:

  • Seniorit ja A-juniorit: Yksikkö 20 €, Kaksikot 25 €, Neloset 30 €, Kahdeksikko 35 €.
  • Ilmoittautumismaksut B–ja C-juniorit: Yksikkö 15 €, Kaksikko 20 €, Neloset 25 €
  • Pankkiyhteys: Valkeakosken Vesiveikot Ry, Nordea
  • Tilinumero: FI46 1163 3000 2051 58

MAJOITUS:

KILPAILUOHJELMA LAUANTAI 19.8.2017

  • Aikataulu alustava ja voi muuttua!
Klo Lähtö Matka
9:00 Alkuerät SM  
11:00 Keräilyerät SM / Alkuerät KR  
13:00 JM1xA SM Juniorit & U23 1650m
13:10 JW1xA SM Juniorit & U23 1650m
13:20 JW2xC SM Juniorit & U23 1000m
13:30 JM1xC Kansallinen Regatta 1000m
13:40 M4x/- Masters Kansallinen Regatta 1000m
13:50 W2x/- Masters Kansallinen Regatta 1000m
14:00 U23M1x SM Juniorit & U23 1650m
14:10 U23W1x SM Juniorit & U23 1650m
14:20 JW1xB Kansallinen Regatta 1500m
14:30 JM1xB Kansallinen Regatta 1500m
14:40 JM2-A SM Juniorit & U23 1650m
14:50 JM1xD SM Juniorit & U23 500m
15:00 JW2xD Kansallinen Regatta 500m
TAUKO
16:00 JM2xA SM Juniorit & U23 1650m
16:10 JW2xA SM Juniorit & U23 1650m
16:20 W4x/- Masters Kansallinen Regatta 1000m
16:30 M2x/- Masters Kansallinen Regatta 1000m
16:40 JM2xC SM Juniorit & U23 1000m
16:50 JW1xC Kansallinen Regatta 1000m
17:00 JW/M2xB Kansallinen Regatta 1500m
17:10 U23M2x SM Juniorit & U23 1650m
17:20 U23W2x SM Juniorit & U23 1650m
17:30 JM2xD Kansallinen Regatta 500m
17:40 JW1xD SM Juniorit & U23 500m
17:50 M1x Masters Kansallinen Regatta 1000m
18:00 W1x Masters Kansallinen Regatta 1000m
18:10 JW B 4x SM Isovene 1500m
18:20 JM B 4x SM Isovene 1500m
18:30 U23M2- SM Juniorit & U23 1650m

 

KILPAILUOHJELMA SunnunTAI 20.8.2017

  • Aikataulu alustava ja voi muuttua!
Klo Lähtö Matka
9:00 Alkuerät SM  
11:00 Keräilyerät SM / Alkuerät KR  
13:00 JW1xC SM Juniorit & U23 1000m
13:10 JM2xC Kansallinen Regatta 1000m
13:20 LM4- / JM A 4- SM Isovene 1650m
13:30 W4x SM Isovene 1650m
13:40 M4- SM Isovene 1650m
13:50 JW1xB SM Juniorit & U23 1500m
14:00 JM2xB SM Juniorit & U23 1500m
14:10 W8+ SM Isovene 1650m
14:20 JW A 4x SM Isovene 1650m
14:30 JM2xD SM Juniorit & U23 500m
14:40 JW1xD   500m
TAUKO
15:40 JM A 4x SM Isovene 1650m
15:50 JW2xC Kansallinen Regatta 1000m
16:00 JM1xC SM Juniorit & U23 1000m
16:10 M4x SM Isovene 1650m
16:20 JW2xB SM Juniorit & U23 1500m
16:30 JM1xB SM Juniorit & U23 1500m
16:40 JW2xD SM Juniorit & U23 500m
16:50 JM1xD Kansallinen Regatta 500m
17:00 W4- SM Isovene 1650m
17:10 M8+ SM Isovene 1650m