VALKEAKOSKEN SM-SOUTUJEN OSALLISTUJALISTAT JA AIKATAULU / LAUANTAI

Osallistujalistat ja virallinen aikataulu on nyt julkaistu!

Alkuerien eräjako ja ratajärjestys arvotaan perjantaina klo 20.00 ja julkaistaan n. klo 21.00

Päivitetty 17.8. klo 21.50

VALKEAKOSKI REGATTA 19.8.2017
JOUKKUEENJOHTAJIEN KOKOUS KLO 11.30
Lähtö 1. SM Yksikkö Pojat jun A JM1X A
13:00 SM-FINAALI 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 TS Vili Halava
2 NRC Eero Ikonen
3 TAKO Otto Siltanen
4 TAKO Elias Haavisto
5 TAKO Juho Salonen
Lähtö 2. SM Yksikkö Tytöt jun A JW1X A
13:10 SM-FINAALI 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 TS Kaisa Eronen
2 TS Wilhelmina Leppähaara
3 TS Mette Hämeenaho
4 TS Minka Halava   
5 LS Milla Kainlauri
6 JSV Tanja Heinjoki
7 HMLS Olivia Vanamo
Lähtö 3. SM Kaksikko Tytöt jun C JW2X C
13:20 SM-FINAALI → KR Regatta 1000m
Erä Rata Seura Aika
1 HMLS Kaisa Nevalainen, Ninni Kuosmanen
2 TAKO Stina Dewes, Krista Dewes
EI SM-ARVOA
Lähtö 4. KR Yksikkö Pojat jun C JM1X C
13:30 KR FINAALI 1000m
Erä Rata Seura Aika
1 TS Elias Ruohonen
2 TAKO Mikael Tuohioja
3 TAKO Iiris Ijäs / Tytöt junC
Lähtö 5. KR Nelonen x/-  Miehet Masters M4X/-
13:40 KR FINAALI 1000m
Erä Rata Seura Aika
1 SMARK Jari Haverinen, Mikko Lahti, Olli Teronen, Jukka Varrio
Lähtö 6. KR Kaksikko x/-  Naiset Masters W2X/-
13:50 KR FINAALI 1000m
Erä Rata Seura Aika
1 VVV Eija Sakki, Susanna Isotalo
2 VVV Satu Pulkkinen, Tiina Ojala
Lähtö 7. SM Yksikkö Miehet U23 M1x U23
14:00 SM-FINAALI 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 TS Joonas Jousimo
2 TS Vili Halava
3 HMLS Daniel Koskikunnas
4 HMLS Samuli Seppälä
5 TAKO Antti Koiranen
Lähtö 8. SM Yksikkö Naiset U23 W1x U23
14:10 SM-FINAALI 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 NS Anniina Teittinen
2 TS Kaisa Eronen
3 TAKO Anniina Potkonen
Lähtö 10. KR Yksikkö Pojat Jun B JM1x B
14:30 KR FINAALI 1500m
Erä Rata Seura Aika
1 TS Elias Ruohonen
2 VVV Juho Peltola
3 TAKO Aapo Virta
4 TAKO Juho Jokisalo
5 TAKO Kaj Siltanen
6 HMLS Lauri Nevalainen
Lähtö 12. SM Yksikkö Pojat Jun D JM1x D
14:40 SM-FINAALI → KR Regatta 500m
Erä Rata Seura Aika
1 SMARK André Salmi
2 TAKO Mikael Tuohioja
EI SM-ARVOA
TAUKO
Lähtö 14. SM Kaksikko Pojat Jun A JM2x A
16:00 SM-FINAALI 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 NRC Eero Ikonen, Niila Hulsi
2 TAKO Otto Siltanen, Elias Haavisto
3 TAKO Kai Siltanen, Juho Salonen
4 TAKO Juho Jokisalo, Aapo Virta
Lähtö 15. SM Kaksikko Tytöt Jun A JW2x A
16:10 SM-FINAALI 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 TS Wilhelmina Leppähaara, Mette Hämeenaho
2 TS Minka Halava, Ilona Poncin
3 LS Milla Kainlauri, Maiju Kainlauri
Lähtö 16. KR Nelonen x/- Naiset W4x/-
16:20 KR FINAALI 1000m
Erä Rata Seura Aika
1 VVV Anne Lahtinen, Susanna Isotalo, Satu Pulkkinen, Tiina Ojala
2 SMARK Elina Jokinen, Marika Laaksonen, Anna Mahlamäki, Kristina Björknäs
Lähtö 17. KR Kaksikko x/- Miehet M2x/-
16:30 KR FINAALI 1000m
Erä Rata Seura Aika
1 TAKO Klaus Geiger, Peter Andersen
2 SMARK Jari Haverinen, Jukka Varrio
3 SMARK Mikko Lahti, Olli Teronen
Lähtö 19. KR Yksikkö Tytöt Jun C JW1x C
KR FINAALI 1000m
Erä Rata Seura Aika
1 TAKO Iiris Ijäs –> Lähtö 4
Lähtö 21. SM Kaksikko Miehet U23 M2x U23
16:40 SM-FINAALI 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 TS Vili Halava, Joonas Jousimo
2 PRK Kalle Karlsson, Kent Bergman
3 PRK Benjamin Lindblom, Harri Otstavel
Lähtö 24. KR Yksikkö Tytöt Jun D JW2x D
16:50 SM-FINAALI → KR Regatta 500m
Erä Rata Seura Aika
1 NRC Mette Nylund
2 TAKO Iiris Ijäs
Lähtö 26. KR Yksikkö Naiset Masters W1x
17:00 KR FINAALI 1000m
Erä Rata Seura Aika
1 VVV Anne Lahtinen
2 TS Inna Nurmi
3 VVV Tiina Ojala
4 SMARK Kristina Björknäs
Lähtö 27. SM Pariaironelonen Tytöt Jun B JW4x B
17:10 SM-FINAALI 1500m
Erä Rata Seura Aika
1 TS Vilma Halava, Minka Halava, Mette Hämeenaho, Ilona Poncin
2 NRC Erin Pettersson, Viivi Sundström, Lotta Nylund, Vilma Kangasmäki
3 HMLS Kaisa Nevalainen, Matilda Vanamo, Hertta Gartz, Ninni Kuosmanen
4 TAKO Stina Dewes – Krista Dewes – Mikael Tuohioja – Iiris Ijäs (ei SM)