VALKEAKOSKEN SM-SOUTUJEN OSALLISTUJALISTAT JA AIKATAULU/ SUNNUNTAI

Osallistujalistat ja aikataulu on nyt julkaistu!

Alkuerien eräjako ja ratajärjestys arvotaan perjantaina klo 20.00 ja julkaistaan n. klo 21.00

Päivitetty 18.8 klo 20.15

VALKEAKOSKI REGATTA 20.8.2017
JOUKKUEENJOHTAJIEN KOKOUS KLO 9.30
Lähtö 06. SM Yksikkö Tytöt jun B JW1X B
11:00 Alkuerät H1 1500m
Erä Rata Seura Aika
1 A-finaali: A3 – B2 – A1 – B1 – A2 ja paras aika A4, B3
2
3
4
Lähtö 06. SM Yksikkö Tytöt jun B JW1X B
11:10 Alkuerät H2 1500m
Erä Rata Seura Aika
1 A-finaali: A3 – B2 – A1 – B1 – A2 ja paras aika A4, B3
2
3
Lähtö 017. SM Yksikkö Pojat jun B JM1X B
11:20 Alkuerät H1 1500m
Erä Rata Seura Aika
1 A-finaali: A3 – B2 – A1 – B1 – A2 – B3
2 B-finaali: A4 – B4 – A5
3
4
5
Lähtö 017. SM Yksikkö Pojat jun B JM1X B
11:30 Alkuerät H2 1500m
Erä Rata Seura Aika
1 A-finaali: A3 – B2 – A1 – B1 – A2 – B3
2 B-finaali: A4 – B4 – A5
3
4
Lähtö 1. SM Yksikkö Tytöt jun C JW1X C
13:00 SM-FINAALI 1000m
Erä Rata Seura Aika
1 TS Vilma Halava
2 SMARK Elsa Pohjalainen
3 HMLS Kaisa Nevalainen
4 TAKO Iiris Ijäs
Lähtö 4. SM Pariaironelonen Naiset W4x
13:10 SM-Finaali 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 VVV Anne Lahtinen, Susanna Isotalo, Satu Pulkkinen, Tiina Ojala
2 TS Inna Nurmi, Paula Jääskeläinen, Inkeri Kyynäräinen, Kaisa Eronen
3 NS Eeva Karppinen, Ilona Hiltunen, Suvi Karppinen, Anniina Teittinen
4 SMARK Marika Laaksonen, Anna Mahlamäki, Kristiina Björknäs, Elina Jokinen
5 HMLS Kaisa Rokkanen, Olivia Vanamo, Riikka Mäkelä, Heidi Ruohonen
6 TAKO Niina Ijäs, Ulla Varvio, Anniina Potkonen, N.N
Lähtö 5. SM Perämiehetön nelonen Miehet M4-
13:20 SM-Finaali 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 NS Joel Naukkarinen, Antti Kilpeläinen, Antti Kirjola, Martti Kirjola
2 NRC Jorma Lehtelä, Pekka Teittinen, Kasper Hirvilampi, Markku Jokisipilä
3 SMARK Elias Lehtonen, Crister Nyberg, Lee Wassel, Mats Lindholm
4 HMLS Samuli Seppälä, Antti Kolari, Marko Anttila, Joonas Rokkanen
5 TAKO Niko Raami, Lassi Raami, Klaus Geiger, Antti Koiranen
6 HMLS Robert Ven / M1x // Kilpailun ulkopuolella
Lähtö 6. SM Yksikkö Tytöt Jun B JW1x B
13:30 SM-Finaali 1500m
Erä Rata Seura Aika
1 TS Mette Hämeenaho
2 TS Minka Halava
3 NRC Vilma Kangasmäki
4 NRC Erin Pettersson
5 NRC Viivi Sundström
6 LS Maiju Kainlauri
7 HMLS Matilda Vanamo
Lähtö 7. SM Pariairokaksikko Pojat Jun B JM2x B
13:40 SM-Finaali 1500m
Erä Rata Seura Aika
1 HMLS Lauri Nevalainen, Riku Haavisto
2 TAKO Elias Haavisto, Juho Salonen
3 TAKO Aapo Virta, Juho Jokisalo
4 TAKO Kai Siltanen, Daniel Kokko
Lähtö 11. KR Yksikkö Tytöt Jun D JW1x D
13:50 KR FINAALI 500m
Erä Rata Seura Aika
1 NRC Mette Nylund
2 TAKO Iiris Ijäs
3 TAKO Mikael Tuohioja / Pojat junD
TAUKO
Lähtö 14. SM Yksikkö Pojat Jun C JM2x C
15:00 SM-FINAALI → KR Regatta 1000m
Erä Rata Seura Aika
1 TS Elias Ruohonen
2 TAKO Mikael Tuohioja
EI SM-ARVOA
Lähtö 15. SM Pariaironelonen Miehet M4x
15:10 SM-FINAALI 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 NS Joel Naukkarinen, Antti Kilpeläinen, Antti Kirjola, Martti Kirjola
2 NRC Juho Karppinen, Pekka Teittinen, Kasper Hirvilampi, Jorma Lehtelä
3 SMARK Markku Niemi, Teemu Salonen, Elias Lehtonen, Mikko Karppinen
4 SMARK jukka Varrio, Mikko Lahti, Jari Haverinen, Olli Teronen
5 HMLS Samuli Seppälä, Antti Kolari, Daniel Koskikunnas, Joonas Rokkanen
6 TAKO Joonas Petäjäniemi, J-P Petäjäniemi, Antti Koiranen, Klaus Geiger
Lähtö 16. SM Pariairokaksikko Tytöt Jun B JW2x B
15:20 SM-FINAALI 1500m
Erä Rata Seura Aika
1 TS Minka Halava, Ilona Poncin
2 NRC Lotta Nylund, Vilma Kangasmäki
3 NRC Viivi Sundström, Erin Pettersson
4 HMLS Matilda Vanamo, Kaisa Nevalainen
Lähtö 17. SM Yksikkö Pojat Jun B JM1x B
15:30 SM B-FINAALI 1500m
Erä Rata Seura ALKUERIEN PERUSTEELLA Aika
1
2
3
4
Lähtö 17. SM Yksikkö Pojat Jun B JM1x B
15:40 SM A-FINAALI 1500m
Erä Rata Seura ALKUERIEN PERUSTEELLA Aika
1 VVV Juho Peltola
2 TS Elias Ruohonen
3 NRC Niila Hulsi
4 HMLS Lauri Nevalainen
5 TAKO Elias Haavisto
6 TAKO Juho Jokisalo
7 TAKO Juho Salonen
8 TAKO Kai Siltanen
9 TAKO Aapo Virta
Lähtö 19. KR Yksikkö Pojat Jun D JM1x D
KR FINAALI 500m
Erä Rata Seura Aika
1 TAKO Mikael Tuohioja –> Lähtö 11
Lähtö 21. SM Kahdeksikkö Miehet M8+
16:10 SM-FINAALI 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 NS Petteri Aaltonen, Kasper Hirvilampi, Juho Karppinen, Jorma Lehtelä, Antti Kirjola, Martti Kirjola, Antti Kilpeläinen, Joel Naukkarinen Cox. Ali Alander
2 SMARK Markku Niemi, Teemu Salonen, Crister Nyberg, Mikko Karppinen, Lee Wassel, Kimmo Tyyskä, Olli Teronen, Mats Lindholm  cox: ?
3 TAKO Mikko Heikkilä, Joonas Petäjäniemi, Otto Siltanen, Antti Koiranen, Lassi Raami, Marko Kalela, Klaus Geiger, Niko Raami, cox Kaj Siltanen