LÄHTÖLISTA LAUANTAI

VALKEAKOSKI REGATTA 19.8.2017

JOUKKUEENJOHTAJIEN KOKOUS KLO 11.30
Lähtö  1. SM Yksikkö Pojat jun A JM1X A
13:00 SM-FINAALI 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 TS Vili Halava
2 TAKO Otto Siltanen
3 NRC Eero Ikonen
4 TAKO Elias Haavisto
5 TAKO Juho Salonen
Lähtö  2. SM Yksikkö Tytöt jun A JW1X A
13:10 SM-FINAALI 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 LS Milla Kainlauri
2 TS Wilhelmina Leppähaara
3 HMLS Olivia Vanamo
4 TS Kaisa Eronen
5 JSV Tanja Heinjoki
Lähtö  3. SM Kaksikko Tytöt jun C JW2X C
13:20 SM-FINAALI → KR Regatta 1000m
Erä Rata Seura Aika
1 HMLS Kaisa Nevalainen, Ninni Kuosmanen
2 TAKO Stina Dewes, Krista Dewes
EI SM-ARVOA
Lähtö  4. KR Yksikkö Pojat jun C JM1X C
13:30 KR FINAALI 1000m
Erä Rata Seura Aika
1 TS Elias Ruohonen
2 TAKO Mikael Tuohioja
3 TAKO Iiris Ijäs / Tytöt junC
Lähtö  5. KR Nelonen x/-  Miehet Masters M4X/-
13:40 KR FINAALI 1000m
Erä Rata Seura Aika
1 SMARK Jari Haverinen, Mikko Lahti, Olli Teronen, Jukka Varrio
Lähtö  6. KR Kaksikko x/-  Naiset Masters W2X/-
13:50 KR FINAALI 1000m
Erä Rata Seura Aika
1 VVV Eija Sakki, Susanna Isotalo
2 VVV Satu Pulkkinen, Tiina Ojala
Lähtö  7. SM Yksikkö Miehet U23 M1x U23
14:00 SM-FINAALI 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 HMLS Samuli Seppälä
2 TS Vili Halava
3 HMLS Daniel Koskikunnas
4 TAKO Antti Koiranen
5 TS Joonas Jousimo
Lähtö  8. SM Yksikkö Naiset U23 W1x U23
14:10 SM-FINAALI 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 TAKO Anniina Potkonen
2 TS Kaisa Eronen
3 NS Anniina Teittinen
Lähtö  10. KR Yksikkö Pojat Jun B JM1x B
14:30 KR FINAALI 1500m
Erä Rata Seura Aika
1 VVV Juho Peltola
2 TAKO Juho Jokisalo
3 TAKO Aapo Virta
4 TS Elias Ruohonen
5 HMLS Lauri Nevalainen
6 TAKO Kaj Siltanen
Lähtö  12. SM Yksikkö Pojat Jun D JM1x D
14:40 SM-FINAALI → KR Regatta 500m
Erä Rata Seura Aika
1 SMARK André Salmi
2 TAKO Mikael Tuohioja
EI SM-ARVOA

TAUKO

Lähtö  14. SM Kaksikko Pojat Jun A JM2x A
16:00 SM-FINAALI 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 TAKO Juho Jokisalo, Aapo Virta
2 NRC Eero Ikonen, Niila Hulsi
3 TAKO Kai Siltanen, Juho Salonen
4 TAKO Otto Siltanen, Elias Haavisto
Lähtö  15. SM Kaksikko Tytöt Jun A JW2x A
16:10 SM-FINAALI 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 TS Wilhelmina Leppähaara, Mette Hämeenaho
2 LS Milla Kainlauri, Maiju Kainlauri
3 TS Minka Halava, Ilona Poncin
Lähtö  16. KR Nelonen x/- Naiset W4x/-
16:20 KR FINAALI 1000m
Erä Rata Seura Aika
1 VVV Anne Lahtinen, Susanna Isotalo, Satu Pulkkinen, Tiina Ojala
2 SMARK Elina Jokinen, Marika Laaksonen, Anna Mahlamäki, Kristina Björknäs
Lähtö  17. KR Kaksikko x/- Miehet M2x/-
16:30 KR FINAALI 1000m
Erä Rata Seura Aika
1 SMARK Jari Haverinen, Jukka Varrio
2 SMARK Mikko Lahti, Olli Teronen
Lähtö  19. KR Yksikkö Tytöt Jun C JW1x C
KR FINAALI 1000m
Erä Rata Seura Aika
1 TAKO Iiris Ijäs –> Lähtö 4
Lähtö  21. SM Kaksikko Miehet U23 M2x U23
16:40 SM-FINAALI 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 PRK Benjamin Lindblom, Harri Otstavel
2 PRK Kalle Karlsson, Kent Bergman
3 TS Vili Halava, Joonas Jousimo
Lähtö  24. KR Yksikkö Tytöt Jun D JW2x D
16:50 SM-FINAALI → KR Regatta 500m
Erä Rata Seura Aika
1 NRC Mette Nylund
2 TAKO Iiris Ijäs
Lähtö  26. KR Yksikkö Naiset Masters W1x
17:00 KR FINAALI 1000m
Erä Rata Seura Aika
1 SMARK Kristina Björknäs
2 VVV Tiina Ojala
3 VVV Anne Lahtinen
Lähtö  27. SM Pariaironelonen Tytöt Jun B JW4x B
17:10 SM-FINAALI 1500m
Erä Rata Seura Aika
1 HMLS Kaisa Nevalainen, Matilda Vanamo, Hertta Gartz, Ninni Kuosmanen
2 TS Vilma Halava, Minka Halava, Mette Hämeenaho, Ilona Poncin
3 NRC Erin Pettersson, Viivi Sundström, Lotta Nylund, Vilma Kangasmäki
4 TAKO Stina Dewes – Krista Dewes – Mikael Tuohioja – Iiris Ijäs (ei SM)