LÄHTÖLISTA SUNNUNTAI

VALKEAKOSKI REGATTA 20.8.2017

JOUKKUEENJOHTAJIEN KOKOUS KLO 9.30
Lähtö 06. SM Yksikkö Tytöt jun B JW1X B
11:00 Alkuerät H1 1500m
Erä Rata Seura A-finaali: A3 – B2 – A1 – B1 – A2 ja paras aika A4, B3 Aika
1 NRC Vilma Kangasmäki
2 LS Maiju Kainlauri
3 HMLS Matilda Vanamo
4 NRC Erin Pettersson
Lähtö 06. SM Yksikkö Tytöt jun B JW1X B
11:10 Alkuerät H2 1500m
Erä Rata Seura A-finaali: A3 – B2 – A1 – B1 – A2 ja paras aika A4, B3 Aika
1 TS Mette Hämeenaho
2 TS Minka Halava
3 NRC Viivi Sundström
Lähtö 017. SM Yksikkö Pojat jun B JM1X B
11:20 Alkuerät H1 1500m
Erä Rata Seura A-finaali: A3 – B2 – A1 – B1 – A2 – B3 // B-finaali: A4 – B4 – A5 Aika
1 NRC Niila Hulsi
2 TAKO Aapo Virta
3 TAKO Juho Jokisalo
4 HMLS Lauri Nevalainen
5 TAKO Elias Haavisto
Lähtö 017. SM Yksikkö Pojat jun B JM1X B
11:30 Alkuerät H2 1500m
Erä Rata Seura A-finaali: A3 – B2 – A1 – B1 – A2 – B3 // B-finaali: A4 – B4 – A5 Aika
1 VVV Juho Peltola
2 TAKO Juho Salonen
3 TS Elias Ruohonen
4 TAKO Kai Siltanen
Lähtö 1. SM Yksikkö Tytöt jun C JW1X C
13:00 SM-FINAALI 1000m
Erä Rata Seura Aika
1 TS Vilma Halava
2 HMLS Kaisa Nevalainen
3 SMARK Elsa Pohjalainen
4 TAKO Iiris Ijäs
Lähtö 4. SM Pariaironelonen Naiset W4x
13:10 SM-Finaali 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 TAKO Niina Ijäs, Ulla Varvio, Anniina Potkonen, N.N
2 HMLS Kaisa Rokkanen, Olivia Vanamo, Riikka Mäkelä, Heidi Ruohonen
3 SMARK Marika Laaksonen, Anna Mahlamäki, Kristiina Björknäs, Elina Jokinen
4 VVV Anne Lahtinen, Susanna Isotalo, Satu Pulkkinen, Tiina Ojala
5 NS Eeva Karppinen, Ilona Hiltunen, Suvi Karppinen, Anniina Teittinen
6 TS Inna Nurmi, Paula Jääskeläinen, Inkeri Kyynäräinen, Kaisa Eronen
Lähtö 5. SM Perämiehetön nelonen Miehet M4-
13:20 SM-Finaali 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 SMARK Elias Lehtonen, Crister Nyberg, Lee Wassel, Mats Lindholm
2 HMLS Samuli Seppälä, Antti Kolari, Marko Anttila, Joonas Rokkanen
3 NS Joel Naukkarinen, Antti Kilpeläinen, Antti Kirjola, Martti Kirjola
4 TAKO Niko Raami, Lassi Raami, Klaus Geiger, Antti Koiranen
5 HMLS Robert Ven / M1x // Kilpailun ulkopuolella
Lähtö 6. SM Yksikkö Tytöt Jun B JW1x B
13:30 SM-Finaali 1500m
Erä Rata Seura ALKUERIEN PERUSTEELLA Aika
1
2
3
4
5
6
Lähtö 7. SM Pariairokaksikko Pojat Jun B JM2x B
13:40 SM-Finaali 1500m
Erä Rata Seura Aika
1 TAKO Kai Siltanen, Daniel Kokko
2 HMLS Lauri Nevalainen, Riku Haavisto
3 TAKO Aapo Virta, Juho Jokisalo
4 TAKO Elias Haavisto, Juho Salonen
Lähtö 11. KR Yksikkö Tytöt Jun D JW1x D
13:50 KR FINAALI 500m
Erä Rata Seura Aika
1 NRC Mette Nylund
2 TAKO Iiris Ijäs
3 TAKO Mikael Tuohioja / Pojat junD

TAUKO

Lähtö 14. SM Yksikkö Pojat Jun C JM2x C
15:00 SM-FINAALI → KR Regatta 1000m
Erä Rata Seura Aika
2 TAKO Mikael Tuohioja
EI SM-ARVOA
Lähtö 15. SM Pariaironelonen Miehet M4x
15:10 SM-FINAALI 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 HMLS Samuli Seppälä, Antti Kolari, Daniel Koskikunnas, Joonas Rokkanen
2 SMARK jukka Varrio, Mikko Lahti, Jari Haverinen, Olli Teronen
3 NRC Juho Karppinen, Pekka Teittinen, Kasper Hirvilampi, Jorma Lehtelä
4 SMARK Markku Niemi, Teemu Salonen, Elias Lehtonen, Mikko Karppinen
5 NS Joel Naukkarinen, Antti Kilpeläinen, Antti Kirjola, Martti Kirjola
6 TAKO Joonas Petäjäniemi, J-P Petäjäniemi, Antti Koiranen, Klaus Geiger
Lähtö 16. SM Pariairokaksikko Tytöt Jun B JW2x B
15:20 SM-FINAALI 1500m
Erä Rata Seura Aika
1 NRC Lotta Nylund, Vilma Kangasmäki
2 HMLS Matilda Vanamo, Kaisa Nevalainen
3 NRC Viivi Sundström, Erin Pettersson
4 TS Minka Halava, Ilona Poncin
Lähtö 17. SM Yksikkö Pojat Jun B JM1x B
15:30 SM B-FINAALI 1500m
Erä Rata Seura ALKUERIEN PERUSTEELLA Aika
1
2
3
4
Lähtö 17. SM Yksikkö Pojat Jun B JM1x B
15:40 SM A-FINAALI 1500m
Erä Rata Seura ALKUERIEN PERUSTEELLA Aika
1
2
3
4
5
6
Lähtö 19. KR Yksikkö Pojat Jun D JM1x D
KR FINAALI 500m
Erä Rata Seura Aika
1 TAKO Mikael Tuohioja –> Lähtö 11
Lähtö 21. SM Kahdeksikkö Miehet M8+
16:10 SM-FINAALI 1650m
Erä Rata Seura Aika
1 TAKO Mikko Heikkilä, Joonas Petäjäniemi, Otto Siltanen, Antti Koiranen, Lassi Raami, Marko Kalela, Klaus Geiger, Niko Raami, cox Kaj Siltanen
2 NS Petteri Aaltonen, Kasper Hirvilampi, Juho Karppinen, Jorma Lehtelä, Antti Kirjola, Martti Kirjola, Antti Kilpeläinen, Joel Naukkarinen Cox. Ali Alander
3 SMARK Markku Niemi, Teemu Salonen, Crister Nyberg, Mikko Karppinen, Lee Wassel, Kimmo Tyyskä, Olli Teronen, Mats Lindholm  cox: ?