Tulokset Lauantai

VALKEAKOSKI REGATTA 19.8.2017

Junioreiden ja alle 23-vuotiaiden SM-kilpailut sekä isojen veneiden SM-kilpailut
Lähtö  1. SM Yksikkö Pojat jun A JM1X A
13:00 SM-FINAALI 1650m
SIJ. Seura Aika
1 TAKO Otto Siltanen 6.34,74
2 TS Vili Halava 6.41,29
3 TAKO Elias Haavisto 6.42,57
4 TAKO Juho Salonen 6.54,08
5 NRC Eero Ikonen 7.36,88
Lähtö  2. SM Yksikkö Tytöt jun A JW1X A
13:10 SM-FINAALI 1650m
SIJ. Seura Aika
1 TS Kaisa Eronen 7.25,83
2 LS Milla Kainlauri 7.51.63
3 HMLS Olivia Vanamo 8.07,34
4 JSV Tanja Heinjoki 8.15,91
5 TS Wilhelmina Leppähaara 8.51,07
Lähtö  3. KR Kaksikko Tytöt jun C JW2X C
13:20 KR Regatta 1000m
SIJ. Seura Aika
1 HMLS Kaisa Nevalainen, Ninni Kuosmanen 4.57,74
2 TAKO Stina Dewes, Krista Dewes 5.07,12
Lähtö  4. KR Yksikkö Pojat jun C  JM1X C
13:30 KR FINAALI 1000m
SIJ. Seura Aika
1 TS Elias Ruohonen 4.30,82
Lähtö  5. KR Pariaironelonen Miehet Masters M4x
13:40 KR FINAALI 1000m
SIJ. Seura Aika
1 SMARK Jari Haverinen, Mikko Lahti, Olli Teronen, Jukka Varrio 3.40,93
Lähtö  6. KR Pariairokaksikko Naiset Masters W2x
13:50 KR FINAALI 1000m
SIJ Seura Aika
1 VVV Satu Pulkkinen, Tiina Ojala 4.21,63
2 VVV Eija Sakki, Susanna Isotalo 5.00,02
Lähtö  7. SM Yksikkö Miehet U23 M1x U23
14:00 SM-FINAALI 1650m
SIJ. Seura Aika
1 TS Joonas Jousimo 6.15,83
2 HMLS Samuli Seppälä 6.24,92
3 TAKO Antti Koiranen 6.26,07
4 HMLS Daniel Koskikunnas 6.52,02
Lähtö  8. SM Yksikkö Naiset U23 W1x U23
14:10 SM-FINAALI 1650m
SIJ. Seura Aika
1 TS Kaisa Eronen 7.24,14
2 NS Anniina Teittinen 7.34,32
3 TAKO Anniina Potkonen 7.48,87
Lähtö  10. KR Yksikkö Pojat Jun B JM1x B
14:30 KR FINAALI 1500m
SIJ. Seura Aika
1 TAKO Kaj Siltanen 6.24,60
2 HMLS Lauri Nevalainen 6.35,66
3 TAKO Aapo Virta 6.42,49
4 TAKO Juho Jokisalo 6.45,12
5 TS Elias Ruohonen 6.47,28
6 VVV Juho Peltola 8.08,75
Lähtö  12. KR Yksikkö Pojat Jun D  JM1x D
16:50 KR Regatta 500m
SIJ. Seura Aika
1 SMARK André Salmi 2.30,80
Lähtö  14. SM Kaksikko Pojat Jun A JM2x A
16:00 SM-FINAALI 1650m
SIJ. Seura Aika
1 TAKO Otto Siltanen, Elias Haavisto 6.09,28
2 TAKO Kai Siltanen, Juho Salonen 6.14,29
3 TAKO Juho Jokisalo, Aapo Virta 6.39,01
4 NRC Eero Ikonen, Niila Hulsi 6.46,50
Lähtö  15. SM Kaksikko Tytöt Jun A JW2x A
16:10 SM-FINAALI 1650m
SIJ. Seura Aika
1 LS Milla Kainlauri, Maiju Kainlauri 7.03,57
2 TS Minka Halava, Ilona Poncin 7.06,42
3 TS Wilhelmina Leppähaara, Mette Hämeenaho 7.39,61
Lähtö  16. KR Pariaironelonen Naiset W4x
16:20 KR FINAALI 1000m
SIJ. Seura Aika
1 SMARK Elina Jokinen, Marika Laaksonen, Anna Mahlamäki, Kristina Björknäs 3,47,89
2 VVV Anne Lahtinen, Susanna Isotalo, Satu Pulkkinen, Tiina Ojala 3.56,00
Lähtö  17. KR Pariairokaksikko Miehet M2x
16:30 KR FINAALI 1000m
SIJ. Seura Aika
1 SMARK Jari Haverinen, Jukka Varrio 3.54,00
2 SMARK Mikko Lahti, Olli Teronen 4.02,41
Lähtö  21. SM Kaksikko Miehet U23 M2x U23
16:40 SM-FINAALI 1650m
SIJ. Seura Aika
1 TS Vili Halava, Joonas Jousimo 5.46,11
2 PRK Benjamin Lindblom, Harri Otstavel 6.17,32
3 PRK Kalle Karlsson, Kent Bergman 6.21,01
Lähtö  24. KR Yksikkö Tytöt Jun D JW1x D
16:50 KR Regatta 500m
SIJ. Seura Aika
1 TAKO Iiris Ijäs 2.28,35
2 NRC Mette Nylund 2.30,44
Lähtö  27. SM Pariaironelonen Tytöt Jun B JW4x B
17:10 SM-FINAALI 1500m
SIJ. Seura Aika
1 TS Vilma Halava, Minka Halava, Mette Hämeenaho, Ilona Poncin 6.07,36
2 NRC Erin Pettersson, Viivi Sundström, Lotta Nylund, Vilma Kangasmäki 6.20,43
3 HMLS Kaisa Nevalainen, Matilda Vanamo, Hertta Gartz, Ninni Kuosmanen 6.32,82
4 TAKO Stina Dewes, Krista Dewes, Iiris Ijäs, Mette Nylund(NS). Kilpailun ulkopuolella 7.07,19