Tulokset Sunnuntai

VALKEAKOSKI REGATTA 20.8.2017

Junioreiden ja alle 23-vuotiaiden SM-kilpailut sekä isojen veneiden SM-kilpailut
Lähtö  06. SM Yksikkö Tytöt jun B JW1X B
11:00 Alkuerä H1 1500m
SIJ. Seura A-finaali: A3 – B2 – A1 – B1 – A2 ja paras aika A4, B3 Aika
1 LS Maiju Kainlauri 7.26,43
2 NRC Erin Pettersson 7.31,04
3 NRC Vilma Kangasmäki 7.37,27
4 HMLS Matilda Vanamo 7.43,50
Lähtö  06. SM Yksikkö Tytöt jun B JW1X B
11:10 Alkuerä H2 1500m
SIJ. Seura A-finaali: A3 – B2 – A1 – B1 – A2 ja paras aika A4, B3 Aika
1 TS Minka Halava 7.15,12
2 TS Mette Hämeenaho 7.17,77
3 NRC Viivi Sundström 7.25,95
Lähtö  017. SM Yksikkö Pojat jun B JM1X B
11:20 Alkuerä H1 1500m
SIJ. Seura A-finaali: A3 – B2 – A1 – B1 – A2 – B3 // B-finaali: A4 – B4 – A5 Aika
1 TAKO Elias Haavisto 6.23,24
2 HMLS Lauri Nevalainen 6.24,87
3 TAKO Juho Jokisalo 6.36,51
4 TAKO Aapo Virta 6.45,24
5 NRC Niila Hulsi 6.58,96
Lähtö  017. SM Yksikkö Pojat jun B JM1X B
11:30 Alkuerä H2 1500m
SIJ. Seura A-finaali: A3 – B2 – A1 – B1 – A2 – B3 // B-finaali: A4 – B4 – A5 Aika
1 TAKO Juho Salonen 6.24,39
2 TAKO Kai Siltanen 6.56,92
3 TS Elias Ruohonen 7.01,51
4 VVV Juho Peltola 8.19,31
Lähtö  1. SM Yksikkö Tytöt jun C JW1X C
13:00 SM-FINAALI 1000m
SIJ. Seura Aika
1 HMLS Kaisa Nevalainen 4.55,22
2 TS Vilma Halava 5.06,72
3 TAKO Iiris Ijäs 5.08,93
4 SMARK Elsa Pohjalainen 6.06,27
Lähtö  4. SM Pariaironelonen Naiset W4x
13:10 SM-Finaali 1650m
SIJ. Seura Aika
1 NS Eeva Karppinen, Ilona Hiltunen, Suvi Karppinen, Anniina Teittinen 5.47,66
2 TS Inna Nurmi, Paula Jääskeläinen, Inkeri Kyynäräinen, Kaisa Eronen 5.57,81
3 SMARK Marika Laaksonen, Anna Mahlamäki, Kristiina Björknäs, Elina Jokinen 6.16,28
4 HMLS Kaisa Rokkanen, Olivia Vanamo, Riikka Mäkelä, Heidi Ruohonen 6.41,57
5 VVV Anne Lahtinen, Susanna Isotalo, Satu Pulkkinen, Tiina Ojala 6.55,65
Lähtö  5. SM Perämiehetön nelonen Miehet M4-
13:20 SM-Finaali 1650m
SIJ. Seura Aika
1 NS Joel Naukkarinen, Antti Kilpeläinen, Antti Kirjola, Martti Kirjola 5.21,78
2 TAKO Niko Raami, Lassi Raami, Klaus Geiger, Antti Koiranen 5.36,25
3 HMLS Samuli Seppälä, Antti Kolari, Marko Anttila, Joonas Rokkanen 5.45,94
4 SMARK Elias Lehtonen, Crister Nyberg, Markku Niemi, Mats Lindholm 5.49,64
5 HMLS Robert Ven / M1x // Kilpailun ulkopuolella 5.51,18
Lähtö  6. SM Yksikkö Tytöt Jun B JW1x B
13:30 SM-Finaali 1500m
SIJ. Seura Aika
1 TS Minka Halava 6.49,08
2 LS Maiju Kainlauri 7.00,28
3 NRC Vilma Kangasmäki 7.01,15
4 TS Mette Hämeenaho 7.12,15
5 NRC Erin Pettersson 7.16,70
6 NRC Viivi Sundström 7.21,75
Lähtö  7. SM Pariairokaksikko Pojat Jun B JM2x B
13:40 SM-Finaali 1500m
SIJ. Seura Aika
1 TAKO Elias Haavisto, Juho Salonen 5.46,40
2 TAKO Aapo Virta, Juho Jokisalo 5.53,52
3 TAKO Kai Siltanen, Daniel Kokko 5.58,80
4 HMLS Lauri Nevalainen, Riku Haavisto 6.21,90
Lähtö  11. KR Yksikkö Tytöt Jun D JW1x D
13:50 KR FINAALI 500m
SIJ. Seura Aika
1 TAKO Iiris Ijäs 2.31,18
2 NRC Mette Nylund 2.38,82
Lähtö  15. SM Pariaironelonen Miehet M4x
15:10 SM-FINAALI 1650m
SIJ. Seura Aika
1 TAKO Joonas Petäjäniemi, J-P Petäjäniemi, Antti Koiranen, Klaus Geiger 5.11,19
2 NS Joel Naukkarinen, Antti Kilpeläinen, Antti Kirjola, Martti Kirjola 5.17,06
3 NRC Juho Karppinen, Pekka Teittinen, Kasper Hirvilampi, Jorma Lehtelä 5.18,33
4 HMLS Samuli Seppälä, Antti Kolari, Daniel Koskikunnas, Joonas Rokkanen 5.23,47
5 SMARK Markku Niemi, Teemu Salonen, Elias Lehtonen, Mats Lindholm 5.31,97
6 SMARK Crister Nyberg, Mikko Lahti, Jari Haverinen, Olli Teronen 6.11,89
Lähtö  16. SM Pariairokaksikko Tytöt Jun B JW2x B
15:20 SM-FINAALI 1500m
SIJ. Seura Aika
1 TS Minka Halava, Ilona Poncin 6.19,39
2 NRC Lotta Nylund, Vilma Kangasmäki 6.35,65
3 NRC Viivi Sundström, Erin Pettersson 6.43,64
4 HMLS Matilda Vanamo, Kaisa Nevalainen 6.53,30
Lähtö  17. SM Yksikkö Pojat Jun B JM1x B
15:30 SM B-FINAALI 1500m
SIJ. Seura Aika
1 TAKO Aapo Virta 6.45,85
2 NRC Niila Hulsi 6.59,65
3 VVV Juho Peltola 8.12,22
Lähtö  17. SM Yksikkö Pojat Jun B JM1x B
15:40 SM A-FINAALI 1500m
SIJ. Seura Aika
1 TAKO Elias Haavisto 5.57,63
2 TAKO Juho Salonen 6.04,85
3 TAKO Kai Siltanen 6.16,59
4 HMLS Lauri Nevalainen 6.22,53
5 TAKO Juho Jokisalo 6.42,27
6 TS Elias Ruohonen 6.46,94
Lähtö  21. SM Kahdeksikkö Miehet M8+
16:10 SM-FINAALI 1650m
SIJ. Rata Seura Aika
1 TAKO Mikko Heikkilä, Joonas Petäjäniemi, Otto Siltanen, Antti Koiranen, Lassi Raami, Marko Kalela, Klaus Geiger, Niko Raami, cox Kaj Siltanen 5.06,36
2 NS Petteri Aaltonen, Kasper Hirvilampi, Juho Karppinen, Jorma Lehtelä, Antti Kirjola, Martti Kirjola, Antti Kilpeläinen, Joel Naukkarinen Cox. Ali Alander 5.09,66
3 SMARK Markku Niemi, Teemu Salonen, Crister Nyberg, Mikko Karppinen, Elias Lehtonen, Kimmo Tyyskä, Olli Teronen, Mats Lindholm  cox: Kristina Björknäs 5.33,28