KILPAILUKUTSU: Senioreiden isojen veneluokkien SM-kilpailut, Junioreiden ja U23 pienveneiden SM-kilpailut ja kansallinen regatta Valkeakosken Lotilanjärvelle 24. – 25.8.2019

Tervetuloa elokuussa kilpailemaan Valkeakoskelle junioreiden pienveneiden Suomenmestaruuksista ja senioreiden isoveneiden Suomenmestaruuksista. Rannalta olemme saaneet viestiä, että tänä vuonna naisten ja miesten kaseissa olisi tulossa useampia veneitä viivalle!
Seniorit AHOI! Lauantaina ohjelmassa useita masters-lähtöjä, joissa mahdollisuus verrytellä sunnuntaita varten tai treenata Unkarin Mastersin kilpailuihin radoilla! Samalla teemme junioreille hienon ja näyttävän kisatapahtuman, kun radalla ja rannalla paljon tapahtumaa.

ILMOITTAUTUMISET:

  • SM-lähtöjen ilmoittautuminen päättyy 14.8.2019 klo 12.00
  • Kansalliseen regattaan ilmoittautuminen päättyy 21.8. klo 12.00
  • Ilmoittautumiset valkeakoskenvesiveikot@gmail.com
  • Ilmoittautumislistat julkaistaan 17.8.
  • SM-lähtöjen alkuerät ja keräilyerät soudetaan samana päivänä kuin loppukilpailu
  • Kansallisen regatan karsintojen aikataulu ilmoitetaan myöhemmin
  • Masters-lähdöissä ei soudeta karsintoja
  • Aikataulut ovat alustavat ja voivat muuttua ilmoittautumisajan päätyttyä.
  • Lisätietoa kilpailuista sekä ilmoittautumislistat julkaistaan osoitteessa www.vesiveikot.fi

KILPAILUPAIKKA JA RATA:

  •  Lotilanjärvi, Valkeakoski.
  • Pituus 1650 m, 6 kpl albano-poijutettua rataa, rataleveys 12,5 m

 ILMOITTAUTUMISMAKSUT:

  • Seniorit ja A-juniorit: Yksikkö 20 €, Kaksikot 25 €, Neloset 30 €, Kahdeksikko 35 €.
  • Ilmoittautumismaksut B–ja C-juniorit: Yksikkö 15 €, Kaksikko 20 €, Neloset 25 €
  • Pankkiyhteys: Valkeakosken Vesiveikot Ry, Valkeakosken Osuuspankki
  • Tilinumero: FI74 5494 0920 2071 90

KILPAILUOHJELMA LAUANTAI 24.8.2019

Klo Lähtö Matka
9:00 Alkuerät SM
11:00 Keräilyerät SM / Alkuerät KR
13:00 JM1xA SM Juniorit & U23 1650m
13:10 JW1xA SM Juniorit & U23 1650m
13:20 JW2xC SM Juniorit & U23 1000m
13:30 JM1xC Kansallinen Regatta 1000m
13:40 M4x/- Masters Kansallinen Regatta 1000m
13:50 W2x/- Masters Kansallinen Regatta 1000m
14:00 U23M1x SM Juniorit & U23 1650m
14:10 U23W1x SM Juniorit & U23 1650m
14:20 JW1xB Kansallinen Regatta 1500m
14:30 JM1xB Kansallinen Regatta 1500m
14:40 JM2-A SM Juniorit & U23 1650m
14:50 JM1xD SM Juniorit & U23 500m
15:00 JW2xD Kansallinen Regatta 500m
TAUKO
16:00 JM2xA SM Juniorit & U23 1650m
16:10 JW2xA SM Juniorit & U23 1650m
16:20 W4x/- Masters Kansallinen Regatta 1000m
16:30 M2x/- Masters Kansallinen Regatta 1000m
16:40 JM2xC SM Juniorit & U23 1000m
16:50 JW1xC Kansallinen Regatta 1000m
17:00 JW/M2xB Kansallinen Regatta 1500m
17:10 U23M2x SM Juniorit & U23 1650m
17:20 U23W2x SM Juniorit & U23 1650m
17:30 JM2xD Kansallinen Regatta 500m
17:40 JW1xD SM Juniorit & U23 500m
17:50 M1x Masters Kansallinen Regatta 1000m
18:00 W1x Masters Kansallinen Regatta 1000m
18:10 JW B 4x Kansallinen Regatta 1500m
18:20 JM B 4x Kansallinen Regatta 1500m
18:30 U23M2- SM Juniorit & U23 1650m

 

KILPAILUOHJELMA SUNNUNTAI 25.8.2019

Klo Lähtö Matka
9:00 Alkuerät SM
11:00 Keräilyerät SM / Alkuerät KR
13:00 JW1xC SM Juniorit & U23 1000m
13:10 JM2xC Kansallinen Regatta 1000m
13:20 LM4- SM Isovene 1650m
13:30 W4x SM Isovene 1650m
13:40 M4- SM Isovene 1650m
13:50 JW1xB SM Juniorit & U23 1500m
14:00 JM2xB SM Juniorit & U23 1500m
14:10 W8+ SM Isovene 1650m
14:20 JM2xD SM Juniorit & U23 500m
14:30 JW1xD Kansallinen Regatta 500m
TAUKO
15:40 JW2xC Kansallinen Regatta 1000m
15:50 JM1xC SM Juniorit & U23 1000m
16:00 M4x SM Isovene 1650m
16:10 JW2xB SM Juniorit & U23 1500m
16:20 JM1xB SM Juniorit & U23 1500m
16:30 JW2xD SM Juniorit & U23 500m
16:40 JM1xD Kansallinen Regatta 500m
16:50 W4- SM Isovene 1650m
17:00 M8+ SM Isovene 1650m