OSALLISTUJALISTAT LAUANTAI 24.8 SENIOREIDEN ISOJEN VENELUOKKIEN SM-KILPAILUT, JUNIOREIDEN JA U23 PIENVENEIDEN SM-KILPAILUT JA KANSALLINEN REGATTA

ILMOITTAUTUMISET:

  • Lähtöihin ilmoittautuminen  on päättynyt, mutta jälki-ilmoittautua voi vielä KR ja MASTERS lähtöihin mikäli lähdössä on vapaita ratoja jäljellä.
  • Aikataulut ovat muuttuneet ilmoittautumisajan jälkeen!

KILPAILUPAIKKA JA RATA:

  •  Lotilanjärvi, Valkeakoski.
  • Pituus 1650 m, 6 kpl albano-poijutettua rataa, rataleveys 12,5 m

Valkeakoski lauantai 24.8.2019
JOUKKEENJOHTAJIEN KOKOUS KLO 9.30
Lähtö 1.1 SM Yksikkö Pojat jun A JM1X A
10.50 ALKUERÄT 1650m
Lähtö 1.2 SM Yksikkö Pojat jun A JM1X A
11.00 ALKUERÄT 1650m
Lähtö 2.1 SM Yksikkö Tytöt jun A JW1X A
11.10 ALKUERÄT 1650m
Lähtö 2.2 SM Yksikkö Tytöt jun A JW1X A
11.20 ALKUERÄT 1650m
Lähtö 7.1 SM Yksikkö Miehet U23 M1x U23
11.10 ALKUERÄT 1650m
Lähtö 7.2 SM Yksikkö Miehet U23 M1x U23
11.20 ALKUERÄT 1650m
SM-FINAALIT KLO 13.00 alkaen
Lähtö 1. SM Yksikkö Pojat jun A JM1X A
13.00 SM B-FINAALI Karsintojen perusteella 1650m
Seura
1
2
Lähtö 1. SM Yksikkö Pojat jun A JM1X A
13.10 SM A-FINAALI Karsintojen perusteella 1650m
Seura
1 TS Jaakko Puhakka
2 TAKO Elias Haavisto
3 TAKO Elmo Pyykkö
4 TAKO Juho Salonen
5 TAKO Kaj Siltanen
6 TAKO Oisin Allen
7 HMLS Lauri Nevalainen
8 VVV Miika Kankkunen
Lähtö 2. SM Yksikkö Tytöt jun A JW1X A
13.20 SM B-FINAALI Karsintojen perusteella 1650m
Seura
1
2
3
Lähtö 2. SM Yksikkö Tytöt jun A JW1X A
13.30 SM A-FINAALI Karsintojen perusteella 1650m
Seura
1 TS Minka Halava
2 TS Adeliina Parikka
3 TAKO Stina Dewes
4 PRK Felicia Lindberg
5 LS Maiju Kainlauri
6 HMLS Kaisa Nevalainen
7 NRC Vilma Kangasmäki
8 NRC Erin Pettersson
9 NRC Lotta Nylund
Lähtö 3. SM Kaksikko Tytöt jun C JW2X C
13.40 SM-FINAALI  EI SM ARVOA 1000m
Seura
1 TS Pilvi Österman, Lilia Toivonen
2 VVV Elisabet Kujanpää, Iida Pirinen
3 VVV  Viivi Peltola, Anni Kankkunen 
Lähtö 4. KR Yksikkö Pojat jun C JM1X C
13.50 KR FINAALI 1000m
Seura
1 TAKO Martin Siltanen
2 NRC Teo Virta
Lähtö 6. KR Kaksikko x/-  Naiset Masters W2X/-
14.00 KR FINAALI 1000m
Seura
1 VVV Satu Pulkkinen, Tiina Ojala
Lähtö 7. SM Yksikkö Miehet U23 M1x U23
14.10 SM B-FINAALI Karsintojen perusteella 1650m
Seura
1
2
3
4
5
Lähtö 7. SM Yksikkö Miehet U23 M1x U23
14.20 SM A-FINAALI Karsintojen perusteella 1650m
Seura
1 TS Vili Halava
2 TAKO Otto Siltanen
3 TAKO Elias Haavisto
4 TAKO Juho Salonen
5 TAKO Elmo Pyykkö
6 TAKO Kaj Siltanen
7 PRK Mathias Lehtinen
8 PRK Kent Bergman
9 PRK Kalle Karlsson
10 PRK Harri Otstavel
11 HMLS Samuli Seppälä
Lähtö 8. SM Yksikkö Naiset U23 W1x U23
14.30 SM-FINAALI 1650m
Seura
1 TS Minka Halava
2 TS Adeliina Parikka
3 NRC Vilma Kangasmäki
Lähtö 9. KR Yksikkö Tytöt Jun B JW1x B
14.40 KR FINAALI 1500m
Seura
1 TS Vilma Halava
Lähtö 11. SM Kaksikko Pojat Jun A JM2- A
14.50 SM-FINAALI  EI SM ARVOA 1650m
Seura
1 TAKO Kaj Siltanen, Otto Siltanen
Lähtö 12. SM Yksikkö Pojat Jun D JM1x D
15.00 SM-FINAALI 500m
Seura
1 TS William Öhman
2 TAKO Elias Koiranen
3 VVV Johannes Peltola
TAUKO
Lähtö 14. SM Pariairokaksikko Pojat Jun A JM2x A
16.00 SM-FINAALI  EI SM ARVOA 1650m
Seura
1 TAKO Juho Salonen, Elias Haavisto
2 TAKO Kaj Siltanen, Oisin Allen
Lähtö 15. SM Pariariokaksikko Tytöt Jun A JW2x A
16.10 SM-FINAALI 1650m
Seura
1 TS Minka Halava, Adeliina Parikka
2 PRK Felicia Lindberg, Lina Kronström
3 NRC Erin Pettersson, Lotta Nylund
6 HMLS/TAKO Nevalainen Kaisa, Deves Stina (kilp.ulkop.)
Lähtö 16. KR Nelonen x/-  Naiset Masters W4X/-
16.20 KR FINAALI 1000m
Seura
1 VVV Satu Pulkkinen, Eija Sakki, Tiina Ojala, Anne Lahtinen
2 TS / PRK Joacim Blomster, Anton Westerlund (M2x)
Lähtö 18. SM Pariairokaksikko Pojat Jun C JM2x C
16.30 SM-FINAALI  EI SM ARVOA 1000m
Seura
1 TS William Öhman, N.N.
2 PRK Jonathan Karlsson, Essam Khoury
Lähtö 19. KR Yksikkö Tytöt Jun C JW1x C
16.40 KR FINAALI 1000m
Seura
1 TAKO Iiris Ijäs
Lähtö 20. KR Pariairokaksikko Tytöt/Pojat Jun B JW/M2x B
16.50 KR FINAALI 1500m
Seura
1 TS Vilma Halava, Pilvi Österman
2 NRC/VVV Teo Virta, Miika Kankkunen
Lähtö 21. SM Pariairokaksikko Miehet U23 M2x U23
17.00 SM-FINAALI 1650m
Seura
1 TS Otto Öhman, Vili Halava
2 TAKO Otto Siltanen, Elias Haavisto
3 TAKO Kaj Siltanen, Juho Salonen
4 PRK Kalle Karlsson, Kent Bergman
5 PRK Harri Otstavel, Benjamin Lindblom
Lähtö 22. SM Pariairokaksikko Naiset U23 W2x U23
17.10 SM-FINAALI  EI SM ARVOA 1650m
Seura
1 TS Wilhelmiina Leppähaara, Kaisa Eronen
2 TS Minka Halava, Adeliina Parikka
Lähtö 24. SM Yksikkö Tytöt Jun D JW2x D
17.20 SM-FINAALI  EI SM ARVOA 500m
Seura
1 TAKO  Iiris Ijäs