OSALLISTUJALISTAT SUNNUNTAINA 25.8 SENIOREIDEN ISOJEN VENELUOKKIEN SM-KILPAILUT, JUNIOREIDEN JA U23 PIENVENEIDEN SM-KILPAILUT JA KANSALLINEN REGATTA

ILMOITTAUTUMISET:

  • ILMOITTAUTUMISET:

    • Lähtöihin ilmoittautuminen  on päättynyt, mutta jälki-ilmoittautua voi vielä KR ja MASTERS lähtöihin mikäli lähdössä on vapaita ratoja jäljellä.
    • Aikataulut ovat muuttuneet ilmoittautumisajan jälkeen!
      • HUOM! W4x aikataulu voi muuttua aikaisemmaksi. Tiedotamme mahdollisestta aikataulumuutoksesta perjantaina 23.8. (sama vene käytössä peräkkäisisssä lähdöissä W4x ja M4x)

    KILPAILUPAIKKA JA RATA:

    •  Lotilanjärvi, Valkeakoski.
    • Pituus 1650 m, 6 kpl albano-poijutettua rataa, rataleveys 12,5 m

Valkeakoski sunnuntai 25.8.2019
JOUKKUEENJOHTAJIEN KOKOUS KLO 9.30
Lähtö 4.1 SM Pariaironelonen Naiset W4x
11.00 ALKUERÄ 1650m
Lähtö 4.2 SM Pariaironelonen Naiset W4x
11.10 ALKUERÄ 1650m
Lähtö 13.1 SM Pariaironelonen Miehet M4x
11.20 ALKUERÄ 1650m
Lähtö 13.2 SM Pariaironelonen Miehet M4x
11.30 ALKUERÄ 1650m
SM-FINAALIT KLO 13.00 alkaen
Lähtö 1. SM Yksikkö Tytöt jun C JW1X C
13.00 SM-FINAALI 1000m
Seura
1 TS Lilia Toivonen
2 TS Pilvi Österman
3 TAKO Iiris Ijäs
4 NRC Mette Nylund
5 VVV Elisabet Kujanpää
Lähtö 2. KR Pariairokaksikko Pojat jun C JM2x C
13.10 KR FINAALI 1000m
Seura
1 SMARK Kasper Salmi, André Salmi
Lähtö 4. SM Pariaironelonen Naiset W4x
13.20 SM-FINAALI 1650m
Seura
1 TS Adeliina Parikka, Paula Stenberg, Inna nurmi, Minka Halava
2 TS Kaisa Eronen, Inkeri Kyynäräinen, Mette Hämeenaho, Wilhelmiina Leppähaara
3 TAKO Marika Kivistö, Heidi Sohlberg, Anni Haavisto, Niina Ijäs
4 SMARK Marika Laaksonen, Marjaana Risku, Amy Dickinson, Anja Vehman
5 PRK Sonja Lundström, Linn Blomqvist, Freja Westerlund-Khoury, Linda-Marie Slotte
6 HMLS Riikka Mäkelä, Kaisa Rokkanen, Heidi Ruohonen, Matilda Vanamo
7 VVV Satu Pulkkinen, Susanna Isotalo, Anne Lahtinen, Tiina Ojala
Lähtö 5. SM Perämiehetön nelonen Miehet M4-
13.30 SM-Finaali 1650m
Seura
1 TAKO Antti Koiranen, Theodor Kivistö, Otto Siltanen, Kaj Siltanen
2 TAKO Lassi Raami, Niko Raami, Marko Kalela, Klaus Geiger
3 SMARK Teemu Salonen, Lee Wassell, Mikko Karppinen, Jacopo Zini
4 NS
5 HMLS Samuli Seppälä, Daniel Koskikunnas, Marko Anttila, Joonas Rokkanen
Lähtö 6. SM Yksikkö Tytöt Jun B JW1x B
13.40 SM-Finaali 1500m
Seura
1 TS Vilma Halava
2 TAKO Stina Dewes
3 TAKO Krista Dewes
4 PRK Lina Kronström
5 HMLS Kaisa Nevalainen
6 NRC Mette Nylund
Lähtö 7. SM Pariairokaksikko Pojat Jun B JM2x B
13.50 SM-FINAALI  EI SM ARVOA 1500m
Seura
1 TAKO Aaro Luukkonen, Jaakko Puhakka
Lähtö 8. SM Kahdeksikkö Naiset W8+
14.20 SM-FINAALI 1650m
Seura
1 TS Adeliina Parikka, Paula Stenberg, Inkeri Kyynäräinen,  Kaisa Eronen, Inna Nurmi, Minka Halava, Wilhelmiina Leppähaara, Mette Hämeenaho
2 PRK Sonja Lundström, Christa Lindström, N.N, Markéta Mikolajková-
Alifov, Freja Westerlund-Khoury, Linda Blomster, Linn Blomqvist,  Linda-Marie Slotte, Cox. Essam Khoury
3 VVV Kankkunen Nina, Johanna Rantanen, Heidi Kinnari, Satu Pulkkinen, Eija Sakki,  Susanna Isotalo, Anne Lahtinen, Tiina Ojala, Cox Miika Kankkunen
Lähtö 9. SM Pariairokaksikko Pojat Jun D JM2x D
14.30 SM-FINAALI  EI SM ARVOA 500m
Seura
1 TS William Öhman, N.N.
Lähtö 10. KR Yksikkö Tytöt Jun D JW1x D
14.40 KR FINAALI 500m
Seura
1 TAKO Iiris Ijäs
TAUKO
Lähtö 12. SM Yksikkö Pojat Jun C JM1x C
15.50 SM-FINAALI 1000m
Seura
1 TS William Öhman
2 TAKO Martin Siltanen
3 SMARK André Salmi
4 NRC Teo Virta
5 VVV Johannes Peltola
Lähtö 13. SM Pariaironelonen Miehet M4x
16.00 SM-FINAALI 1650m
Seura
1 TS Joonas Jousimo, Antton Helmi, Vili Halava, Otto Öhman
2 TAKO J-P Petäjäniemi, Jukka-Pekka Kauppi, Antti Koiranen, Joonas
Petäjäniemi
3 TAKO Theodor Kivistö, Klaus Geiger, Elias Haavisto,  Juho Salonen
4 SMARK Teemu Salonen, Lee Wassell, Mikko Karppinen, Jacopo Zini
5 NS Kasper Hirvilampi, Olli-Pekka Karppinen, Joel Naukkarinen ja Pekka
Teittinen
6 PRK Rick Bergman, Harri Otstavel, Kalle Karlsson, Kent Bergman
7 HMLS Samuli Seppälä, Lauri Nevalainen, Daniel Koskikunnas, Joonas Rokkanen
Lähtö 14. SM Pariairokaksikko Tytöt Jun B JW2x B
16.10 SM-FINAALI 1500m
Seura
1 TS Vilma Halava, Pilvi Österman
2 TAKO Stina Dewes, Krista Dewes
3 VVV Elisabet Kujanpää, Iida Pirinen
Lähtö 15. SM Yksikkö Pojat Jun B JM1x B
16.20 SM-FINAALI 1500m
Seura
1 TS Jaakko Puhakka
2 TAKO Oisin Allen
3 NRC  Teo Virta
4 VVV Miika Kankkunen
Lähtö 17. KR Yksikkö Pojat Jun D JM1x D
16.40 KR FINAALI 500m
Seura
1 VVV Johannes Peltola
Lähtö 18. SM Perämiehetön nelonen Naiset W4-
16.50 SM-FINAALI 1650m
Seura
1 TS Adeliina Parikka, Minka Halava, Inna Nurmi, Kaisa Eronen
2 SMARK Marika Laaksonen, Marjaana Risku, Amy Dickinson, Anja Vehman
3 VVV Satu Pulkkinen, Susanna Isotalo, Anne Lahtinen, Tiina Ojala
Lähtö 19. SM Kahdeksikkö Miehet M8+
17.00 SM-FINAALI 1650m
Seura
1 TS Joonas Jousimo, Antton Helmi, Vili Halava; Otto Öhman, Anton  Westerlund, Jan Karsten, Alexis Poncin
2 TAKO Niko Raami, Klaus Geiger, Marko Kalela, J-P Petäjäniemi, Antti  Koiranen, Theodor Kivistö, Otto Siltanen, Kaj Siltanen, cox Anni  Haavisto
3 TAKO Timo Pitkänen, Lassi Raami, Jukka-Pekka Kauppi, Juho Salonen, Elias  Haavisto, Mikko Heikkilä, Elmo Pyykkö, Joonas Petäjäniemi, cox Stina  Dewes
4 SMARK Teemu Salonen, Lee Wassell, Mikko Karppinen, Jacopo Zini, Jukka  Varrio, Bernhard Forstén, Mikko Lahti, Olli Teronen, cox: André Salmi
5 NS Kasper Hirvilampi, Olli-Pekka Karppinen, Juho Karppinen, Petteri
Aaltonen, Joel Naukkarinen, Pekka Teittinen, Jorma Lehtelä, Markku  Jokisipilä ja cox Ali Alander.