LÄHTÖLISTAT SUNNUNTAI

HUOM! Sunnuntain alkuerien ja finaalien aikataulu muuttuu lauantain joukkueenjohtajien kokouksen jälkeen. Uudet aikataulut julkaistaan lauantain aikana.

HUOM! AIKATAULU PÄIVITETTY 24.8.2019 KLO 19.42 

W4x ja M4x aikataulu muuttunut!!

Valkeakoski sunnuntai 25.8.2019
JOUKKUEENJOHTAJIEN KOKOUS KLO 9.30
Lähtö 4.2 SM Pariaironelonen Naiset W4x
11:00 ALKUERÄ 1650m
Rata Seura Joukkue Aika
1 PRK Sonja Lundström, Linn Blomqvist, Freja Westerlund-Khoury, Linda-Marie Slotte
2 HMLS Riikka Mäkelä, Kaisa Rokkanen, Heidi Ruohonen, Matilda Vanamo
3 TAKO Noora Nyrö, Heidi Sohlberg, Anni Haavisto, Niina Ijäs
Lähtö 4.1 SM Pariaironelonen Naiset W4x
11:10 ALKUERÄ 1650m
Rata Seura Joukkue Aika
1 VVV Satu Pulkkinen, Susanna Isotalo, Anne Lahtinen, Tiina Ojala
2 TS Adeliina Parikka, Paula Stenberg, Inna nurmi, Minka Halava
3 TS Kaisa Eronen, Inkeri Kyynäräinen, Mette Hämeenaho, Wilhelmiina Leppähaara
4 SMARK Amy Dickinson, Ada MacKeith, Marika Laaksonen, Marjaana Risku
Lähtö 13.2 SM Pariaironelonen Miehet M4x
11:20 ALKUERÄ 1650m
Rata Seura Joukkue Aika
5 TAKO J-P Petäjäniemi, Jukka-Pekka Kauppi, Antti Koiranen, Joonas
Petäjäniemi
6 HMLS Samuli Seppälä, Lauri Nevalainen, Daniel Koskikunnas, Joonas Rokkanen
7 NS Kasper Hirvilampi, Olli-Pekka Karppinen, Joel Naukkarinen, Pekka Teittinen
Lähtö 13.1 SM Pariaironelonen Miehet M4x
11:30 ALKUERÄ 1650m
Rata Seura Joukkue Aika
1 TS Joonas Jousimo, Antton Helmi, Vili Halava, Otto Öhman
2 PRK Rick Bergman, Harri Otstavel, Kalle Karlsson, Kent Bergman
3 TAKO Theodor Kivistö, Klaus Geiger, Elias Haavisto,  Juho Salonen
4 SMARK Teemu Salonen, Lee Wassell, Mikko Karppinen, Bernhard Forstén
SM-FINAALIT KLO 13.00 alkaen
Lähtö 1. SM Yksikkö Tytöt jun C JW1X C
13:00 SM-FINAALI 1000m
Rata Seura Joukkue Aika
1 NRC Mette Nylund
2 TS Pilvi Österman
3 VVV Elisabet Kujanpää
4 TAKO Iiris Ijäs
5 TS Lilia Toivonen
Lähtö 2. KR Pariairokaksikko Pojat jun C JM2x C
13:10 KR FINAALI 1000m
Rata Seura Joukkue Aika
1 SMARK Kasper Salmi, André Salmi
2 TS Aaro Luukkonen, Jaakko Puhakka (lähtö 7)
Lähtö 4. SM Pariaironelonen Naiset W4x
13:20 SM-FINAALI 1650m
Rata Seura Joukkue Aika
1
2
3
4
5
6
Lähtö 5. SM Perämiehetön nelonen Miehet M4-
13:30 SM-Finaali 1650m
Rata Seura Joukkue Aika
1 HMLS Samuli Seppälä, Daniel Koskikunnas, Marko Anttila, Joonas Rokkanen
2 SMARK Teemu Salonen, Lee Wassell, Mikko Karppinen, Jacopo Zini
3 TAKO Antti Koiranen, Theodor Kivistö, Otto Siltanen, Kaj Siltanen
4 NS Kasper Hirvilampi, Olli-Pekka Karppinen, Joel Naukkarinen, Pekka Teittinen
5 TAKO Lassi Raami, Niko Raami, Marko Kalela, Klaus Geiger
Lähtö 6. SM Yksikkö Tytöt Jun B JW1x B
13:40 SM-Finaali 1500m
Rata Seura Joukkue Aika
1 PRK Lina Kronström
2 NRC Mette Nylund
3 HMLS Kaisa Nevalainen
4 TS Vilma Halava
5 TAKO Stina Dewes
6 TAKO Krista Dewes
Lähtö 8. SM Kahdeksikkö Naiset W8+
14:20 SM-FINAALI 1650m
Rata Seura Joukkue Aika
1 PRK Sonja Lundström, Christa Lindström, N.N, Markéta Mikolajková-
Alifov, Freja Westerlund-Khoury, Linda Blomster, Linn Blomqvist,  Linda-Marie Slotte, Cox. Essam Khoury
2 VVV Kankkunen Nina, Johanna Rantanen, Heidi Kinnari, Satu Pulkkinen, Eija Sakki,  Susanna Isotalo, Anne Lahtinen, Tiina Ojala, Cox Anni Kankkunen
3 TS Adeliina Parikka, Paula Stenberg, Inkeri Kyynäräinen,  Kaisa Eronen, Inna Nurmi, Minka Halava, Wilhelmiina Leppähaara, Mette Hämeenaho, Cox Malin Erikson
TAUKO
Lähtö 12. SM Yksikkö Pojat Jun C JM1x C
15:50 SM-FINAALI 1000m
Rata Seura Joukkue Aika
1 NRC Teo Virta
2 TAKO Martin Siltanen
3 TS William Öhman
4 SMARK André Salmi
5 VVV Johannes Peltola
Lähtö 13. SM Pariaironelonen Miehet M4x
16:00 SM-FINAALI 1650m
Rata Seura Joukkue Aika
1
2
3
4
5
6
Lähtö 14. SM Pariairokaksikko Tytöt Jun B JW2x B
16:10 SM-FINAALI 1500m
Rata Seura Joukkue Aika
1 TS Vilma Halava, Pilvi Österman
2 TAKO Stina Dewes, Krista Dewes
3 VVV Elisabet Kujanpää, Iida Pirinen
Lähtö 15. SM Yksikkö Pojat Jun B JM1x B
16:20 SM-FINAALI 1500m
Rata Seura Joukkue Aika
1 VVV Miika Kankkunen
2 NRC Teo Virta
3 TS Jaakko Puhakka
4 TAKO Oisin Allen
Lähtö 17. KR Yksikkö Pojat Jun D JM1x D
16:40 KR FINAALI 500m
Rata Seura Joukkue Aika
1 VVV Johannes Peltola
Lähtö 18. SM Perämiehetön nelonen Naiset W4-
16:50 SM-FINAALI 1650m
Rata Seura Joukkue Aika
1 SMARK Marika Laaksonen, Marjaana Risku, Anja Vehman, Päria Miraftabi
2 VVV Satu Pulkkinen, Susanna Isotalo, Anne Lahtinen, Tiina Ojala
3 TS Adeliina Parikka, Minka Halava, Inna Nurmi, Kaisa Eronen
Lähtö 19. SM Kahdeksikkö Miehet M8+
17:00 SM-FINAALI 1650m
Rata Seura Joukkue Aika
1 SMARK Teemu Salonen, Lee Wassell, Mikko Karppinen, Jacopo Zini, Mats Lindholm, Bernhard Forstén, Mikko Lahti, Olli Teronen, cox: André Salmi
2 TS Joonas Jousimo, Antton Helmi, Vili Halava; Otto Öhman, Anton  Westerlund, Jan Karsten, Alexis Poncin, Kim Koskinen, Cox Malin Erikson
3 TAKO Niko Raami, Klaus Geiger, Marko Kalela, J-P Petäjäniemi, Antti  Koiranen, Theodor Kivistö, Otto Siltanen, Kaj Siltanen, cox Anni  Haavisto
4 NS Kasper Hirvilampi, Olli-Pekka Karppinen, Juho Karppinen, Petteri
Aaltonen, Joel Naukkarinen, Pekka Teittinen, Jorma Lehtelä, Markku  Jokisipilä ja cox Ali Alander.
5 TAKO Timo Pitkänen, Lassi Raami, Jukka-Pekka Kauppi, Juho Salonen, Elias  Haavisto, Mikko Heikkilä, Elmo Pyykkö, Joonas Petäjäniemi, cox Stina  Dewes