Kilpailukutsu SM-kilpailut 2022

Kutsumme seuranne soutajat osallistumaan Suomen Melonta ja Soutuliitto ry:n luvalla järjestettäviin senioreiden isojen veneluokkien SM-kilpailuun, Junioreiden ja U23 pienveneiden SM-kilpailuun ja kansalliseen regattaamme Valkeakosken Soutuihin Valkeakosken Lotilanjärvelle 6. – 7.8.2022 

  • SM-lähtöjen ilmoittautuminen päättyy 27.7.2022 klo 12.00
  • Kansalliseen regattaan ilmoittautuminen päättyy 29.7. klo 12.00
  • Ilmoittautumiset starttiin.fi kautta
  • SM-lähtöjen alkuerät ja keräilyerät soudetaan samana päivänä kuin loppukilpailu
  • Kansallisen regatan karsintojen aikataulu ilmoitetaan myöhemmin
  • Masters-lähdöissä ei soudeta karsintoja
  • Aikataulut ovat alustavat ja voivat muuttua ilmoittautumisajan päätyttyä.
  • SM 2022 kilpailukutsu Valkeakoski

KILPAILUPAIKKA JA RATA: 

  • Lotilanjärvi, Valkeakoski.
  • Pituus 1650 m, 6 kpl albano-poijutettua rataa, rataleveys 12,5 m 

ILMOITTAUTUMISMAKSUT:

  • Ilmoittautumismaksut Seniorit ja A-juniorit: Yksikkö 20 €, Kaksikot 25 €, Neloset 30 €, Kahdeksikko 35 €.
  • Ilmoittautumismaksut B–, C-§juniorit: Yksikkö 15 €, Kaksikko 20 €, Neloset 25 €
  • Ilmoittautumismaksut aloittelijat: 10 € Yksikkö ja Kaksikko
  • Pankkiyhteys: Valkeakosken Vesiveikot Ry, Valkeakosken Osuuspankki
  • Tilinumero: FI74 5494 0920 2071 90 

MAJOITUS: 

KILPAILUOHJELMA LAUANTAI 6.8.2022

Klo Lähtö Matka
10:30 Alkuerät SM / Alkuerät KR
12:20 Aloittelijoiden harjoituslähtö juniorit 1x & 2x Kansallinen Regatta 500m
12:30 Aloittelijoiden harjoituslähtö seniorit 1x & 2x Kansallinen Regatta 500m
12:40 M1x Kansallinen Regatta 1650m
12:50 W1x Kansallinen Regatta 1650m
13:00 JM1xA SM Juniorit & U23 1650m
13:10 JW1xA SM Juniorit & U23 1650m
13:20 JW2xC SM Juniorit & U23 1000m
13:30 JM1xC Kansallinen Regatta 1000m
13:40 M4x/- Masters Kansallinen Regatta 1000m
13:50 W2x/- Masters + Coastal open Kansallinen Regatta 1000m
14:00 U23M1x SM Juniorit & U23 1650m
14:10 U23W1x SM Juniorit & U23 1650m
14:20 JW1xB Kansallinen Regatta 1500m
14:30 JM1xB Kansallinen Regatta 1500m
14:40 JW/M1xD (Mix) SM Juniorit & U23 500m
Tauko
16:00 JM2xA SM Juniorit & U23 1650m
16:10 JW2xA SM Juniorit & U23 1650m
16:20 W4x/- Masters Kansallinen Regatta 1000m
16:30 M1x Masters + Coastal open Kansallinen Regatta 1000m
16:40 JM2xC SM Juniorit & U23 1000m
16:50 JW1xC Kansallinen Regatta 1000m
17:00 JW/M2xB Kansallinen Regatta 1500m
17:10 U23M2x SM Juniorit & U23 1650m
17:20 U23W2x SM Juniorit & U23 1650m
17:30 JW/M2xD Kansallinen Regatta 500m
17:40 W1x Masters + Coastal open Kansallinen Regatta 1000m
17:50 M2x/- Masters + Coastal open Kansallinen Regatta 1000m

 

KILPAILUOHJELMA SUNNUNTAI 7.8.2022

Klo Lähtö Matka
10:30 Alkuerät SM / Alkuerät KR
12:40 M1x Kansallinen Regatta 1650m
12:50 W1x Kansallinen Regatta 1650m
13:00 JW1xC SM Juniorit & U23 1000m
13:10 JM2xC Kansallinen Regatta 1000m
13:20 W4- SM Isovene 1650m
13:30 M4- SM Isovene 1650m
13:40 JW1xB SM Juniorit & U23 1500m
13:50 JM2xB SM Juniorit & U23 1500m
14:00 JW/M2xD (Mix) SM Juniorit & U23 500m
14:10 Aloittelijoiden harjoituslähtö juniorit 1x & 2x Kansallinen Regatta 500m
14:20 Aloittelijoiden harjoituslähtö seniorit 1x & 2x Kansallinen Regatta 500m
14:30 W8+ SM Isovene 1650m
Tauko
15:30 M4x SM Isovene 1650m
15:40 JW2xC Kansallinen Regatta 1000m
15:50 JM1xC SM Juniorit & U23 1000m
16:00 JW2xB SM Juniorit & U23 1500m
16:10 JM1xB SM Juniorit & U23 1500m
16:20 JW/M1xD (Mix) Kansallinen Regatta 500m
16:30 W4x SM Isovene 1650m
16:40 M8+ SM Isovene 1650m